W ramach jesiennego cyklu Uniwersytetu Queer, będącego częścią Uniwersytetu Krytycznego realizowanego wspólnie przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Łodzi i Fabrykę Równości zapraszamy na warsztaty dotyczące transpłciowości organizowane we współpracy z Fundacją Trans-Fuzja!!

Warsztat podstawowy „Oswajanie transpłciowości” skierowany jest do osób zainteresowanych życiem i problemami osób transpłciowych, z którymi być może codziennie się spotkamy, choć nie jesteśmy tego świadomi.
Celem warsztatu jest wprowa

dzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej i transpłciowości oraz przekazanie rzetelnych informacji na temat osób transpłciowych.
W trakcie warsztatu dowiesz się, kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nieakceptacji płci. Albo co można czuć, gdy przez całe życie od dzieciństwa wszyscy wmawiają Ci, że jesteś przeciwnej płci niż to czujesz.Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 12 listopada 2012, na adres damian@fabrykarownosci.com, w temacie prosimy wpisać „Warsztaty”.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty odbedą się 17. listopada br. w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 101 (lewa oficyna w bramie, pierwsze piętro)

Prowadzenie:
Lalka Podobińska – współtwórczyni i prezeska Fundacji Trans-Fuzja. Od lat zajmuje się problemami osób transpłciowych, starając się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy i wsparcia. Jest współautorką publikacji na temat zagadnień prawnych i społecznych transpłciowości. Współpracuje z mediami i prowadzi warsztaty upowszechniające wiedzę na ten temat.