98f20407a2Wiemy, jakim wyzwaniem jest dla większości rodziców homoseksualność ich córki czy syna. Wiemy, jak długa i trudna bywa droga od odkrycia „tajemnicy” dziecka, do zaakceptowania takiego stanu rzeczy i powrotu wspólnych relacji na dawne tory.

Wielu rodziców dowiadując się orientacji seksualnej dziecka czuje złość, czasem przeogromny smutek i niechęć. Bywa, że nie przyjmują sprawy do wiadomości. Niekiedy próbują dzieciom wszystko wytłumaczyć, zaprowadzić do specjalisty w nadziei, że wszystko przejdzie i wróci do „normy”. Nie wiedzą, co robić dalej, jak ma teraz wyglądać ich życie. Taki stan trwa czasem całe lata…

Przede wszystkim rozumiemy, że rodzice czują się w tych chwilach osamotnieni. Że wstydzą się rozmowy na ten temat nawet z najbliższymi przyjaciółmi. Nie mają przed kim odkryć swoich prawdziwych uczuć, i wreszcie – nie mają z kim wymienić doświadczeń.

Fabryka Równości chce pomóc takim rodzicom, zapraszając na całkowicie bezpłatne, kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych. Dbamy o to by odwiedzające nas osoby otrzymały tak bardzo potrzebne im wsparcie i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Spotkania w dyskretnej, intymnej atmosferze prowadzą dwie matki osób nieheteroseksualnych i absolwentki Akademii Zaangażowanego Rodzica KPH – pani Beata i pani Maria.

Zapraszamy do hostelu La Granda – ul. Rewolucji 1905r 48 (w głębi podwórka, na końcu bramy), 9 kwietnia od godziny 18:00

Zapraszamy do kontaktu z nimi również za pośrednictwem poczty email: rodzice@poczta.fabrykarownosci.com

One thought on “Kolejne, po długiej przerwie – spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców!

Comments are closed.