Zapraszamy na kolejne spotkanie Uniwersytetu Queer!
Tym razem odwiedzi nas profesor związany z Uniwersytetem Medycznym oraz Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym – dr n. med. Tadeusz Pietras.

Zróżnicowanie biologiczne płci wymusiło na ewolucji naszego gatunku powstanie pojęć męskości i kobiecości – wraz z rozwojem umysłu pojęcia te uległy autonomizacji. Większość stereotypów dotyczących różnic międzypłciowych wynika nie tyle z różnic biologicznych, ile z nawarstwienia kulturowego. Kulturowe pojęcie męskości i kobiecości można ująć jednak nie jako kategorie opozycyjne, lecz raczej jako cechę (trait), którą można zmierzyć ilościowo. Wykład profesora Tadeusza Pietrasa stanowi refleksję nad pojęciem płci, jej znaczeniem kulturowym oraz nad androgynicznością symboli kulturowych w kontekście uwarunkowań biologicznych.

17.12 (wtorek) 18:00
Klubokawiarnia Granda – Łódź, ul. Rewolucji 1905r 48

O Uniwersytecie Queer:
Trochę prawa i polityki, etyki, trochę (pop)kultury i historii – tej jesieni zapraszamy Was na cykl wykładów, który poznaliście/łyście już w zeszłym roku pod hasłem Uniwersytet Queer. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zaspokoją Wasz głód wiedzy i ciekawość, sprowokują do przemyśleń i dyskusji. Zobaczycie drag queen od kuchni, skonfrontujecie się z historią seksualności, przekonacie się, jak się „robi queer” poza zachodnim obszarem kulturowym. Razem złamiemy kilka stereotypów i wyjdziemy poza ciasne ramy płci.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Uniwersytetu jest bezpłatny.

Informacje o naszych wydarzeniach:
http://rownasie.pl/

Partnerami cyklu są:
Klubokawiarnia Granda
Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej
portal Queer.pl

Zapraszamy!