Partnerstwo dla Związków wzywa do wielkiej mobilizacji przed Sejmem 24-27.07!

Fabryka Równości dołącza do Partnerstwa dla Związków – szerokiej koalicji na rzecz wprowadzenia w Polsce ustawy o związkach partnerskich dla par jednopłciowych i różnopłciowych.

 

We wtorek 24.07 rano zapadnie decyzja, czy ustawy o związkach partnerskich będą czytane w Sejmie. Dlatego już o 8.30 spotykamy się pod Sejmem pod różowym banerem  „Żądamy ustawy o związkach partnerskich”. Zostajemy tam do wieczora, ponieważ jeśli dojdzie do czytania, odbędzie się ono około godziny 16.00.

 

Najprawdopodobniej 27.07 do godziny 14.00 nastąpi głosowanie nad ustawami. Dlatego 26.07 organizujemy dużą manifestację, aby przypomnieć posłom i posłankom, że głosując, decydują o przyszłości i szczęściu swoich obywatelek i obywateli.

 

Kto może, niech pojawi się również 27.07 – od 9.00.

 

Czy uda nam się ich przekonać do głosowania na TAK DLA USTAWY? To zależy od Was!!!

Bądźcie pod Sejmem, dołączajcie do Partnerstwa dla Związków!

 

http://www.facebook.com/events/319716481454366/

 

 

PARTNERSTWO DLA ZWIĄZKÓW

koalicja na rzecz ustawy o związkach partnerskich w Polsce

 

Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, inicjatywy i osoby prywatne, działające na rzecz praw człowieka, sprawiedliwości społecznej i równouprawnienia, do wspólnej akcji. Wspólnie stworzymy PARTNERSTWO DLA ZWIĄZKÓW – koalicję na rzecz wprowadzenia w Polsce ustawy o związkach partnerskich dla par jednopłciowych i różnopłciowych.

 

Ustawa, po wejściu w życie, parom wchodzącym w związki partnerskie da zarówno prawa, np. wspólne rozliczanie podatków i dziedziczenie w pierwszej grupie, jak i nałoży na nie obowiązki, m.in. współdziałanie dla dobra związku. Da też możliwość decydowania o leczeniu nieprzytomnego partnera lub partnerki, prawo do otrzymania zwłok zmarłej partnerki lub partnera celem pochówku i wprowadzi wiele innych zapisów, regulujących te dziedziny życia, w których partnerki i partnerzy mają utrudnioną bądź uniemożliwioną wzajemną opiekę, wsparcie i wspólne życie.

 

Bez względu na to, czy jesteśmy w relacji różnopłciowej, czy jednopłciowej, chcemy w świetle prawa tworzyć rodziny i być dla siebie – także w świetle prawa – osobami bliskimi. Tymczasem we czwartek 28 czerwca Sejmowa Komisja Ustawodawcza po zaledwie 30 minutach obrad, które trudno nazwać merytorycznymi, uznała złożone w sejmie projekty ustaw o związkach partnerskich za niezgodne z Konstytucją RP. Tą samą Konstytucją, której artykuł 32 mówi: „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

 

Mamy dość traktowania nas jak obywatelek i obywateli drugiej kategorii. Mamy dość niesłuchania nas i lekceważenia naszych postulatów! Bez szerokiej koalicji nie będziemy w stanie uzyskać rozwiązań prawnych, które dadzą osobom dotychczas przez prawo niedostrzeganym możliwość stworzenia rodziny, wzajemnej opieki i pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.

 

Udowodnijmy, że ta sprawa nie dotyczy niewielkiej grupy Polek i Polaków. Pokażmy, jak wiele osób, również będących w relacji różnopłciowej, pragnie zawrzeć związek partnerski. Pokażmy, jak wiele osób, które zdecydowały się i mogły wziąć ślub, popiera ideę związków partnerskich. Działajmy po partnersku!

 

Połączenie sił już przyniosło efekty: wspólne akcje Miłość Nie Wyklucza, Trans-Fuzji, KPH i wielu osób prywatnych doprowadziły do tego, że projekty ustaw w najbliższych tygodniach będą czytane w Sejmie.

 

W ramach Partnerstwa dla Związków planujemy m.in. szeroko zakrojone działania informacyjne, skierowane zarówno do społeczeństwa, jak i do posłanek oraz posłów. Prosimy o informację, czy chcecie dołączyć do koalicji: rzecznik@miloscniewyklucza.pl. Listę członkiń i członków będziemy aktualizować na stronie www.

 

Partnerstwo dla Związków inicjują osoby związane z akcją Miłość Nie Wyklucza.

 

kontakt:

Agnieszka Weseli/Furja, historyczka seksualności, +48 536 179 890

Ewa Tomaszewicz, Miłość Nie Wyklucza, +48 668 14 86 87

Marcin Szczepkowski, Miłość Nie Wyklucza, + 48 502 712 256

 

więcej informacji:

www.partnerstwodlazwiazkow.pl

 

 

na dzień 20.07 Partnerstwo dla Związków tworzą następujące organizacje i grupy nieformalne:

1. Akcja Miłość Nie Wyklucza

2. Europejska Fundacja Prawa

3. Fabryka Równości

4. Fundacja Centra – kolektyw UFA

5. Fundacja Feminoteka

6. Fundacja Kultura dla Tolerancji, Kraków

7. Fundacja MaMa

8. Fundacja Replika

9. Fundacja „Pryzmat Różnorodności”, Kraków

10. Fundacja Przestrzeń Kobiet, Kraków

11. Fundacja Wolontariat Równości

12. Grupa Inicjatywna ds. Związków Partnerskich

13. Grupa IRIS – Stowarzyszenie na rzecz osób o różnorodnych orientacjach psychoseksualnych i tożsamościach płciowych, Białystok

14. Grupa Q Alternatywie, Wrocław

15. Kampania Przeciw Homofobii

16. Lambda Bydgoszcz

17. Lambda Warszawa

18. nieformalna grupa Łódź Gender

19. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

20. Porozumienie Kobiet 8 Marca, Warszawa

21. Queerowe Centrum Społeczne

22. Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Poznań

23. Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności „bez!miar”

24. Stowarzyszenie Otwarte Forum

25. Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności”, Toruń

26. Stowarzyszenie Tęczówka, Katowice

27. Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado, Gdańsk

28. Trans-Fuzja, Fundacja na rzecz osób transpłciowych

29. Wiara i Tęcza

30. Wyspa Kobiet, Poznań

31. Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”

 

wsparcie medialne:

Homoseksualizm.org.pl

InnaStrona.pl

Lewica24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *