Już 14 i 15 grudnia masz okazję wziąć udział w NAJWIĘKSZYM NA ŚWIECIE WYDARZENIU NA RZECZ PRAW CZŁOWIEKA – Maratonie Pisania Listów Amnesty International!

PO CO: aby bronić i wspierać! W czasie Maratonu PISZEMY LISTY w obronie kilkunastu osób lub grup osób. Piszemy także listy wsparcia bezpośrednio do naszych Bohaterów i Bohaterek. W tym roku po raz pierwszy w historii Maratonu zajmiemy się także POLSKIMI PRZYPADKAMI łamania praw człowieka.

JAK TO ZROBIĆ? – DOŁĄCZ do Wydarzenia i zaproś znajomych z FB! – PRZYJDŹ NA MARATON i NAPISZ LIST z Fabryką Równości! – piszemy w nieformalnej i przyjaznej atmosferze w klubokawiarni Granda!

KIEDY: PISZEMY od 14.00 w sobotę 14 grudnia do 2.00 w niedzielę 15 grudnia

– Nie możesz przyjść? NAPISZ LIST Z DOMU! http://bit.ly/IgZUj4

Dołóż swój list i zmień życie Bohaterów i Bohaterek Maratonu na lepsze!

BRONIMY i WPIERAMY między innymi: Ihara z Białorusi, pobitego i zastraszanego z powodu orientacji seksualnej, Tunezyjczyka pozbawionego wolności za posty na Facebooku; dziennikarza z Etiopii – odsiadującego 18 lat więzienia za wspieranie wolności słowa; zgwałconą i torturowaną Meksykankę; wioskę Nabi Saleh w Palestynie; ofiary tajnych więzień CIA w Polsce; Romów z Wrocławia, którym zagraża przymusowe wysiedlenie… Wszyscy CZEKAJĄ NA TWÓJ LIST! Przyjdź i wesprzyj ich! Więcej o tegorocznych Bohaterach i Bohaterkach:http://amnesty.org.pl/index.php?id=357

Inicjatywa Maratonu narodziła się 12 lat temu w POLSCE! Od tego czasu Maraton poprawił sytuację wielu osób – co roku udaje nam się pomóc w ok. 1/3 przypadków. W tym roku pierwsza DOBRA WIADOMOŚĆ dotarła do nas jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem akcji! http://bit.ly/18GzeSY

W zeszłorocznym Maratonie na całym ŚWIECIE napisano ponad 1 800 000 LISTÓW, z czego aż 189 103 LISTÓW WYSŁANO Z POLSKI. W tym roku mamy ochotę na kolejny REKORD! Pomożecie?

Przeczytaj więcej informacji o Maratonie http://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow.html i obejrzyj spot maratonowy http://www.youtube.com/watch?v=VMKOnnMs078:

DO ZOBACZENIA 14-15 grudnia w Grandzie! Razem mamy siłę!

Klubokawiarnia Granda, Łódź, ul. Rewolucji 1905r 48
14.12 – od 14:00 do 2:00

Fabryka Równości i Amnesty International Polska

*Podczas Maratonu w widocznych miejscach rozstawione będą puszki. Będziemy wdzięczni za wrzucanie symbolicznych kwot na pokrycie wszelkich kosztów związanych z wysłaniem listów (tj. znaczki, koperty).