26 października łódzka Fabryka Równości zaprasza do udziału w debacie tolerancji w sporcie i dyskryminacji kobiet w futbolu.
Gość specjalny: Suzi Andreis – założycielka piłkarskiego kobiecego dream teamu „Chrząszczyki”.

Debata jest skierowana do wszystkich łodzian, którym bliski jest sport, a w szczególności kobieca piłka nożna. Cel spotkania: wymiana doświadczeń, podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i wnioskami.

Miejsce spotkania: Klubokawiarnia Ms Cafe w Łodzi, ul. Więckowskiego 36
Start: 18.00
Wstęp wolny

Paneliści:
Suzie Andreis -. entuzjastka aktywnej (nie-kanapowej) piłki nożnej. Działa w różnych grupach ruchu feministycznego i LGBT. Redaktorka portalu Kobiety Kobietom. Organizuje imprezy i inne wydarzenia kulturowo-rozrywkowe i sportowe. Promotorka polskiej sceny drag king. Obecnie udziela się przede wszystkim w kobiecej grupie piłkarskiej Chrząszczyki
Adam Jurek – doktor filozofii, ontolog (czyli specjalista od bytów wszelakich :). Autor publikacji naukowych i publicystycznych. Redaktor strony www.zglowki.pl. Od 20 lat kibic Widzewa Łódź!
Renata Machalska – (moderatorka): pedagożka, absolwentka Gender Studies, kajakarka

Po panelu zapraszamy na imprezę muzyczną (zagra specjalnie dla nas DJ Kate Sun) i turniej piłkarzyków – do wygrania fajne, tęczowe nagrody!! 🙂