Na kolejnym spotkaniu w ramach Uniwersytetu Queer będziemy gościć Jacka Kochanowskiego, którego wykład na ubiegłorocznej edycji Uniwersytetu wzbudził Wasze duże zainteresowanie. Tym razem dr hab. Jacek Kochanowski przedstawi swoją najnowszą książkę „Socjologia seksualności. Marginesy.”

Podążając śladami Foucaulta, Batailla i Bel Hooks nasz gość opowie o tym, dlaczego margines jest podstawą przestrzenią seksualnego oporu. W dyskusji poruszymy problem społecznej normatywizacji, presji i regulowania oraz wytwarzania ciała i seksualności. Ponieważ norma zyskuje prawdziwe znaczenie tylko w konfrontacji z odmiennością, a eksces erotyczny może być ważnym narzędziem walki o odzyskanie ciała.

22.10 (wtorek) 18:00
Klubokawiarnia Granda – Łódź, ul. Rewolucji 1905r 48

O Uniwersytecie Queer:
Trochę prawa i polityki, etyki, trochę (pop)kultury i historii – tej jesieni zapraszamy Was na cykl wykładów, który poznaliście/łyście już w zeszłym roku pod hasłem Uniwersytet Queer. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zaspokoją Wasz głód wiedzy i ciekawość, sprowokują do przemyśleń i dyskusji. Zobaczycie drag queen od kuchni, skonfrontujecie się z historią seksualności, przekonacie się, jak się „robi queer” poza zachodnim obszarem kulturowym. Razem złamiemy kilka stereotypów i wyjdziemy poza ciasne ramy płci.

wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Uniwersytetu jest bezpłatny.

informacje o kolejnych wydarzeniach:
http://rownasie.pl/

partnerami cyklu są:
Klubokawiarnia Granda
Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej
portal Queer.pl

zapraszamy!