okladka-benefit
zanim spotkamy się na naszym corocznym festiwalu - zapraszamy na imprezę promującą szereg kwietniowych wydarzeń. wpadajcie na koncert, wrzucajcie kasę do skarbonki na wejściu - dzięki niej tegoroczny Marsz Równości…
czytaj dalej
test-na-zycie-timeline
San Francisco, rok 1985. Apogeum epidemii AIDS. Frankie aspiruje do obsady przedstawienia realizowanego przez wiodącą na zachodnim wybrzeżu trupę taneczną. Pomijany podczas prób, mylący się w trakcie ćwiczeń nawiązuje trudną…
czytaj dalej
FABRYKA POLECA!

Cześć! 

Witaj na naszej stronie internetowej. Znajdziesz na niej wszystkie informacje o naszych projektach i bieżącej działalności. 

Fabryka Równości to więcej niż grupa znajomych - to prężnie działające stowarzyszenie powstałe na bazie oddziału KPH Łódź.
Czym się właściwie zajmujemy?

Poprzez organizowanie warsztatów antydyskryminacyjnych dla łodzian i łodzianek w szkołach i instytucjach publicznych, prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w łódzkich szkołach, oraz organizowanie debat, pokazów filmowych czy realizowanie innych projektów edukacyjnych działamy na rzecz zwalczania homofobii w mieście i regionie. 
Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z fundacją nowoczesnej edukacji SPUNK i Świetlicą Krytyki Politycznej organizujemy w każdym miesiącu wiele wydarzeń kulturalnych, mających na celu przybliżenie mieszkańcom naszego miasta i okolic tematyki LGBT. Współpracujemy również z wieloma organizacjami spoza naszego regionu.
Wspieramy społeczność osób nieheteroeksualnych, interseksualnych i transpłciowych poprzez udzielanie bezpłatnych porad prawnych (dzięki zaprzyjaźnionym prawnikom) i psychologicznych (w Fabryce Równości działa dwóch psychologów, którzy działają pro-bono), oraz organizujemy muzyczne imprezy integracyjne w klubokawiarniach i klubach muzycznych, dzięki którym lokalna społeczność LGBT może poczuć się swobodnie także w miejscach nieprzeznaczonych pierwotnie tylko dla queerowej publiczności. 

Zapraszamy na najbliższe spotkania grupy wsparcia dla rodziców gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych. 

Spotkania grupy wsparcia dla rodziców odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w 
klubokawiarni Granda - ul. Rewolucji 48, od godz. 18:00
Spotkania w dyskretnej, intymnej atmosferze prowadzi mama lesbijki i absolwentka Akademii Zaangażowanego Rodzica KPH – pani Anna.  Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji - zapraszamy do kontaktu poprzez email rodzice@poczta.fabrykarownosci.com