Witaj na stronie Fabryki Równości!

Poznaj nas, sprawdź nasze projekty, dołącz do naszego zespołu
- wspieraj pracę na rzecz równości w Łodzi i regionie!

 

Fabryka Równości prowadzi projekt Pracownia Równości oferując pomoc i wsparcie osobom doświadczającym przemocy motywowanej uprzedzeniami, który wraz z działaniami promocyjnymi jest dofinansowany przez Fundację Batorego w ramach programu Demokracja w działaniu.

Informacje o bieżących działaniach projektowych znajdują się na facebook.com/FabrykaRówności oraz w naszej siedzibie, która jest częścią coworkingu 'Poziom Wyżej', ul. Piotrkowska 56 - dyżurujemy w każdą środę między 15 a 17.


 

Zapraszamy na spotkania grupy wsparcia dla rodziców gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych.

Spotkania w dyskretnej, intymnej atmosferze prowadzi mama lesbijki i absolwentka Akademii Zaangażowanego Rodzica KPH – pani Anna.  Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji - zapraszamy do kontaktu poprzez email rodzice@fabrykarownosci.com, lub poczta@fabrykarownosci.com

 

 

logo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor

Fabryka Równości wraz Fundacją SPUNK i Fundacją Kreatywnych Rozwiązań eduKABE  otrzymały dotację na zrealizowanie zadania publicznego „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” skierowanego do łódzkiej młodzieży gimnazjalnej.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie wsród łódzkich gimnazjalistów zagrożenia podejmowania ryzykownych zachowan seksualnych, których efektem są niechciane, przedwczesne ciąże, zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, problemy psychologiczne i społeczne.

Projekt obejmie 16 grup młodzieży, 16 grup rodziców oraz dyżur mailowy, w postaci maila zaufania: zapytaj@spunk.pl. Jesteśmy także na ask.fm i na Instagramie.

Program zajęć można znaleźć tutaj:

Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, spis zagadnień

Projekt współfinansowany przez Miasto Łódź w ramach zadania publicznego „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV”.