koalicja_baner_g_750x100

koalicja_baner_l_750x100


Jak wynika z badań Kampanii Przeciw Homofobii i Lambdy Warszawa z 2007 i 2011 roku, ponad połowa lesbijek, gejów i osób biseksualnych doznała przemocy psychicznej (wyzwisk, gróźb, szantaży) ze względu na orientację seksualną, a kilkanaście procent z nich także przemocy fizycznej. Wiele osób LGB obawiając się homofobicznej reakcji organów ścigania, niepoważnego potraktowania oraz konieczności ujawnienia orientacji seksualnej nie dokonuje ich zgłoszenia, przez co sprawcy czują się bezkarni. W ściganiu tych przestępstw nie pomaga także polski kodeks karny – wprowadza on zwiększone zagrożenie karą w przypadku, gdy do przestępstwa doszło z nienawiści na tle etnicznym czy narodowym, ale już nie ze względu na orientację seksualną.
Stowarzyszenie Lambda Warszawa we współpracy ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej oferuje działania, dzięki którym każda osoba poszkodowana przestępstwem motywowanym uprzedzeniami może uzyskać bezpłatną pomoc, obejmującą: poradnictwo prawne, pomoc w przygotowaniu pism procesowych, uczestnictwo w przesłuchaniach i reprezentowanie przed sądem.
Wystarczy skontaktować się z naszym zespołem prawnym za pomocą e-maila: prawo@lambdawarszawa.org lub telefonicznie: 22 628 52 22 (pon. – pt. 18 – 21).

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.